Jsme licencovaní poskytovatelé

Získali jsme licenci poskytovatele nebankovních úvěrů od ČNB

Po splnění náročných požadavků ČNB jsme se od 4. května 2018 zařadili mezi licencované poskytovatele nebankovních úvěrů.

Přečtěte si, jaké výhody z toho plynou nejen pro naše klienty.

Nový zákon mění trh

V prosinci 2016 vešel v platnost nový zákon o spotřebitelském úvěru. Ten klade větší nároky na poskytovatele nebankovních půjček. Do 1. března 2017 musely všechny nebankovní instituce, které dál chtěly pokračovat ve svojí činnosti, požádat o povolení ČNB. Zákon tak reguluje legální nabídku spotřebitelských úvěrů včetně mikropůjček. Současně má za cíl ochránit klienty před půjčkami s nevýhodným úrokem.

ACEMA obstála v náročné zkoušce

Pro naše klienty i pro nás je tedy zpřísnění regulace výrazným úspěchem. ČNB měla na rozhodnutí o udělení licence 15 měsíců. Během tohoto období jsme museli splnit řadu přísných požadavků. Mezi zákonnými podmínkami pro získání licence bylo prokázání kapitálu ve výši 20 milionů korun a důvěryhodnost vedení firmy. Splnili jsme také předpisy upravující podnikání a doložili prokazatelnost peněz.

Zařadili jsme se tak mezi takové špičkové poskytovatele nebankovních úvěrů jako jsou ŠkoFin, ČSOB Leasing nebo HomeCredit., co se týče důvěryhodnosti a kvality poskytovaných služeb. Pro naše klienty i pro nás je tedy zpřísnění regulace výrazným úspěchem.

Licence je jen začátek

V naší firmě vnímáme zavedení zákona a získání licence jako významný krok kupředu. Spotřebitelé budou mít větší přehled na trhu nebankovních půjček. Zároveň si můžou být jistí férovostí a důvěryhodností. I po získání licence bude ČNB stále dohlížet na činnost všech firem, kterým licenci udělila.

Výhody licence podle finanční ředitelky společnosti ACEMA paní Valešové

V čem považujete licenci za přínos pro vaši firmu a vaše klienty?

Pro klienty je jednoznačnou výhodou, že vědí, kdo je licencovaný poskytovatel a že úvěry jimi poskytované jsou férové a v souladu se zákonem. Obecně se díky procesu udělování licence pro spotřebitele zjednoduší výběr poctivého nebankovního poskytovatele.

Proč je podle vás nový zákon důležitý?

Cílem novely zákona je zpřehlednit trh a učinit jej bezpečnějším pro spotřebitele. Do nedávna nebyla totiž činnost na nebankovním úvěrovém trhu nijak specificky regulována.

Jak se podle vás trh promění po 31. květnu 2018?

Po tomto datu by mělo skončit poskytování nevýhodných spotřebitelských úvěrů subjekty, které licenci ČNB neobdrželi. Díky tomuto budou lidé přesně vědět, kde si mohou vzít půjčku bezpečně a s jistotou.
Hledáte nebankovní půjčku od důvěryhodného poskytovatele?

Potřebujete rozjet podnikání nebo zrekonstruovat dům? Využijte některou z našich půjček s úrokem od 4,9 % p.a.

www.acema.cz

Autor: – kop-
Zdroj foto: shutterstock.com